Бавовняна еко сумка: з чого і як роблять тканину, переваги і недоліки матеріалу, як вибрати виріб

Найпростіший перший крок назустріч більш екологічної життя допомагає зробити еко сумка. На ринку є широкий асортимент тканинних варіантів, найбільш поширений – з бавовни. На відміну від пластикових мішечків, вироблених з обмеженої кількості копалин запасів нафти, бавовна – це поновлюваний природний ресурс.

Чому замість сотень поліетиленових пакетів важливо використовувати багаторазове виріб з біологічно розкладається матеріалу? – негативно впливають на навколишнє середовище, залишають токсичний слід на суші і в водоймах, шкодять здоров’ю людини.

Як і з чого роблять бавовна для популярних еко сумок?

Виготовляють екологічне полотно з волокон дозрілих, розкритих коробочок бавовнику. Обробітком людство займається протягом тисячоліть, не користуючись шкідливими хімічними добривами і пестицидами. У ряді країн введені жорсткі правила, наприклад, 95% органічного рослини вирощують на грунті, який не менше трьох років не оброблявся різними реактивами.

Процес виробництва тканини складається з наступних етапів:

 • Збору врожаю ручним або механічним способом.
 • Очищення від різного сміття.
 • Розпушення і розчісування довгих волокон.
 • Створення первинної товстої пряжі.
 • Витягування в тонкі, міцні нитки з яких і створюється полотно.

Бавовняні тканини займають лідируюче місце в світі і є найпоширенішими. Навіщо купувати еко сумку з бавовни? – завдяки якісним особливостям матеріалу дає наступні переваги:

 • Стійкість. Піддається багаторазовому повторному застосуванню, витримує важка вага і не рветься, має тривалий термін експлуатації.
 • Легкість і компактність. Просто скрутити в маленький рулончик і помістити в головну сумку і при необхідності скористатися для покупок або в інших цілях.
 • Виріб біологічно розкладається і після закінчення терміну служби не забруднює ґрунт, вирішує питання поводження з відходами.
 • Простоту в догляді – при необхідності легко почистити або попрати.

Бавовна що це? – екологічний матеріал з сировини по-справжньому природного, натурального походження, не здатний нашкодити природі і здоров’ю людини. З недоліків слід зазначити, що еко сумка з бавовни гігроскопічна і чутлива до вологи. Враховувати, що регулярна прання сприяє усадки.

Виріб дорожче поліетиленового пакета. Але за рахунок переваги багаторазового використання, виграє і значно економить кошти.

Як вибрати бавовняну еко сумку

Щоб придбати виріб для походів по магазинах, прогулянок, відвідування тренувань, для пікніків або в інших цілях необхідно звернути увагу на наступні показники:

 • Форму. Найпрактичнішою вважається текстильна сумка прямокутного крою.
 • Розмір. Залежить від призначення, наприклад, для пляжної сумки потрібно побільше, щоб вмістити всі необхідні для відпочинку предмети – крем для засмаги, рушник, книгу, воду та інші потрібні речі.
 • Ручки. Достатня ширина і довжина дозволяють носити на плечі і уникати важких навантажень.

За кордоном і в нашій країні в тренді приваблива, прикрашена різним способом бавовняна еко сумка. «Текстиль-Контакт» – перша українська компанія, що одержала міжнародний сертифікат про екологічну безпеку виробництва, надає шанс при покупці оригінально оформити виріб – нанести напис, логотип або зображення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *