Еко сумка: як безпечніше прати – вручну або в машинці?

Еко сумка для багаторазового використання прекрасно підходить для навколишнього середовища, так як зменшує кількість пластикових відходів, що потрапляють на сміттєзвалища і в природу. Виріб виготовляють як з натуральної тканини, такий як бавовна, льон, джут так і з спанбонду, нетканого матеріалу.

Найпопулярнішою є сумка з бавовняних волокон. Чому покупці інвестують саме в таку і вважають її однією з найбезпечніших і затребуваних? Як за нею доглядати? – спробуємо розібратися.

Які переваги від використання бавовняної еко сумки?

Основне призначення виробу полягає в забезпеченні безпечного транспортування покупок або інших речей. А бавовняна еко сумка багаторазового застосування пропонує цілий ряд практичних переваг:

 • Міцність. Набагато міцніше ніж поліетиленовий пакет. Чи не порветься, якщо за щось зачепиться і витримає важку вагу, навіть якщо буде повністю заповнена.
 • Ергономічні ручки. Дозволяють легко, з комфортом переносити сумку, незалежно від ваги.
 • Відповідний розмір. Поміщає предмети різноманітного обсягу і форми. Скручується в компактний рулон і не займає багато місця в основний сумці або валізі, тому завжди беруть з собою і при потребі користуються.
 • Крутий і прикольний логотип, кольорова палітра, добре продумані для декорування, дозволять виконувати роль модного аксесуара.

Найбільш важлива перевага застосування екологічно чистої бавовняної сумки замість токсичних пакетів, полягає в позитивному впливі на навколишнє середовище, адже:

 • Щорічно пластикове сміття стає причиною загибелі дикої природи (від птахів, до морських тварин).
 • Виготовлена ​​з матеріалу який легко розкладається, після перегнивання або утилізації стає добривом для грунту. Тоді як поліетилен надає тривалий негативний вплив (від 15 до 1000 років), розсипаючись на дрібні токсичні частки.

Хоча текстильна сумка за вартістю дорожче, ніж поліетиленовий мішок, за рахунок багаторазового використання набагато вигідніше. Замінює приблизно до 500 шкідливих пакетиків і значно економить кошти.

Як прати сумку з тканини?

Рішення використовувати екологічні вироби – це великий плюс для планети. Однак важливо знати, як правильно доглядати за текстильної сумкою, щоб зберігати первинний зовнішній вигляд протягом багатьох років. Для цього рекомендується перед пранням:

 • Струснути, для того, щоб позбутися від сміття, крихт, монет, папірців та інших дрібниць, які можуть ховатися в сумці.
 • Оглянути на наявність етикетки, якщо така є, дотримуватися зазначених правил.
 • Перевірити стійкість забарвлення перед першим пранням. Невелику частину сумки намочити у воді на 10 хвилин, потім покласти на біле бавовняне рушник або тканину. Якщо фарба трохи розпливеться, сумку тільки чистять, а не перуть.

Тканинні сумки білого або звичайних кольорів, залежно від технології нанесеною друку стираються як вручну, так і в машинках-автоматах, рекомендується:

 • Прати при температурі води до 30 градусів, якщо в машинці, на «делікатному» режимі без віджиму.
 • Обережно віджати або дати воді стекти вільним чином.
 • Сушити в провітрюваному приміщенні або на повітрі, далеко від опалювальних приладів і агресивних сонячних променів.

Бавовняна еко сумка «Текстиль-Контакт» завдяки сучасній якісній техніці нанесення друку стійка і піддається машинному пранні. Однак, самостійно пофарбовані аквареллю або декоровані делікатними прикрасами, стираються тільки вручну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *