Еко сумки: з якого матеріалу простіше чистити

Сьогодні набрав чинності екологічний тренд, мета якого зменшити відходи від людської життєдіяльності. Активісти пропагують багаторазові предмети замість одноразових, зроблених із пластику, негативно впливають на навколишнє середовище.

Еко сумка – це практичний аксесуар, який набув широкого поширення і активно використовується в якості:

 • продуктової сумки;
 • сумки для подорожей і на пляж;
 • аксесуара для зберігання речей.

Виріб зручно носити на плечі і в руках. Якісно зроблена сумка може прослужити кілька років і в десятки разів зменшити кількість відходів від однієї людини.

Еко сумки виготовляють з різноманітних матеріалів, найчастіше з:

 • натуральної бавовни і льону;
 • бамбука кукурудзи і конопель;
 • шкіри, збагаченої рослинними екстрактами;
 • брезенту.

Еко сумка з бавовни

Бавовна часто використовується в якості матеріалу для еко сумки. Він володіє такими основними перевагами:

 • зносостійкість;
 • практичністю;
 • легкістю;
 • повітропроникністю;
 • приємними тактильними відчуттями.

Але найголовнішою перевагою бавовни вважається його легкість в чищенні. Оскільки цей матеріал досить міцний, дозволяється просто завантажити еко сумку з бавовни в пральну машину.

Під час прання необхідно виставити такі параметри:

 • вода тепла – 40-60 градусів;
 • стандартний цикл прання.

Стирають як простим порошком, так і рідкими миючими засобами, які легко вимиваються після полоскання.

Якщо бавовняне виріб прикрашено бісером, вишивкою, не слід використовувати відбілювач, оскільки агресивні речовини можуть пошкодити річ.

Еко сумка з бамбука, кукурудзи, конопель

Волокна даних рослин вважаються 100% екологічними. Вони відмінно пропускають повітря і зовсім не забруднюють навколишнє середовище. Однак аксесуари з волокон бамбука дуже швидко вбирають в себе сильні запахи.

Щоб очистити бамбукову тканину необхідно потримати її в розчині з порошком протягом 15 хвилин. Потім завантажити сумку в пральну машину, але використовувати тільки делікатний режим і встановити низьку температуру води – не більше 30 градусів.

Якщо бамбукова сумка несильно забруднена, то відіпрати можна вручну. Шанс, що аксесуар втратить форму в даному випадку набагато менше.

Еко сумки зі шкіри

Шкіра – це міцний і практичний матеріал. Пошкодити його дуже складно, проте шкіряну сумку рідко використовують для носіння продуктів або в подорож на пляж. Все тому, що шкіряна шлейки легко рветься, якщо перевищити допустиму вагу. Шкіряна еко сумка – це скоріше іміджевий, ніж практичний матеріал.

Еко сумки зі шкіри чистять виключно вручну, оскільки міцний матеріал може пошкодити пральну машину. Також після машинного прання шкіряний аксесуар практично з 100% гарантією втратить привабливий зовнішній вигляд.

Еко сумки з брезенту

Брезентовий тканина використовується в багатьох сферах життєдіяльності людини. Цей матеріал відомий обивателю тим, що з нього виготовляють намети. Брезент виробляють з бавовни або льону, просоченого спеціальним синтетичним складом.

Брезентові сумки перуть тільки вручну, оскільки матеріал сильно вбирає воду і, відповідно, важчає.

Еко сумка «Текстиль Контакт» пошита з екологічного бавовни, що має відмінні характеристики в пранні та чищення. Крім того, компанія першою в Україні отримала міжнародний сертифікат про екологічну безпеку виробництва і за підсумками скрупульозних перевірок заслужила право ставити на вироби почесний еко знак «Зелений журавлик».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *