Яка еко сумка щільніше: з бавовни або льону

Маючи величезну кількість поліетиленового сміття на планеті необхідно прискорити зусилля по його знищенню. Вироби багаторазового використання – це альтернативна заміна шкідливого пластику, що становить загрозу для людини, тварин і навколишнього середовища.

Важливу допомогу в збереженні природи надає еко сумка з міцних натуральних тканин. Замінюючи сотні целофанових пакетиків за рахунок багаторазового застосування в підсумку зменшує обсяг токсичних відходів.

Проводять вироби в основному з бавовни і льону. Кожен з цих матеріалів по-своєму гарний. У чому різниця? – стане зрозуміло після ознайомлення з особливостями кожної тканини.

Переваги та властивості еко сумки з бавовни

Бавовна – ідеальний і найбільш часто вживаний матеріал для пошиття еко сумки. Популярність пояснюється цілою низкою позитивних властивостей тканини природного походження, бавовняна сумка:

 1. Дихаюча – повітря вільно циркулює, не створює парникового ефекту.
 2. Приємна на дотик і не викликає алергії і роздратування шкіри.
 3. Міцна і витримує важкі покупки.
 4. Чи не електризується.
 5. Зроблена з недорогої натуральної матерії за рахунок багаторазового використання значно економить сімейний бюджет.
 6. Проста в догляді – легко чиститься і переться.
 7. Екологічна. Має властивість біологічного розпаду і після закінчення терміну експлуатації в процесі природного процесу гниття послужить добривом для грунту.

Щільне, але тонке бавовняне полотно дозволяє робити якісну трафаретний друк, наносити логотипи, гасла, зображення, тексти.

Еко сумка з бавовни забарвлюється в будь-який колір, її можна вишити, нанести аплікацію або прикрасити іншим способом. Такий виріб служить як модний аксесуар, стає доповненням до одягу і додає родзинки загальному стилю.

Переваги та властивості еко сумки з льону

Для пошиття використовують в основному незабарвлене лляне полотно, при необхідності застосовують нетоксичні барвники. Льон – це щільна природна тканина, сумка з якої по міцності випереджає в 2-3 бавовняну, крім того володіє наступними перевагами:

 • Повітропроникна і незамінна в літню спеку.
 • Чи не утворює статичну електрику.
 • Має тривалий термін служби – не скочується і довго зберігає первинний зовнішній вигляд.
 • Антибактеріальними властивостями – мікроби, грибок і бактерії не розмножуються.
 • Екологічна і піддається біологічному розпаду.

Льняна сумка дорожче за вартістю, виглядає презентабельно і підкреслює статус власника. Прикрашають по-різному, при цьому цілісність полотна практично не порушується.

Еко сумка з бавовни або льону краще – яку вибрати?

Кожна з цих сумок приваблива по-своєму. Бавовняна – забарвлюється в різноманітні відтінки, легше за вагою і дешевше. Льняна – дорожче, але щільніше і прикрашається також за допомогою технік декору.

Вибирати між ними складно, особливо коли подобаються обидві, адже мають схожі властивості і служать спільної мети – збереження екології планети. Можуть підійти:

 1. Для походів в супермаркети і для відвідування інших магазинів.
 2. Для навчання, так як здатні вмістити підручники і зошити.
 3. Для поїздок – зручно носити в руках, на плечі або передпліччя.
 4. Для відвідування пляжу, прогулянок і пікніків.
 5. Для відвідування тренувань і з метою пропаганди здорового способу життя.
 6. Для оформлення подарунків.

Вибір залежить від призначення сумки – для якої конкретної мети буде використовуватися. Часто набувають обидва варіанти – для різних випадків, під різний одяг і використовують за потребою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *